VVJ-valjakkoajokilpailut

kuva

Tervetuloa kilpailemaan Fiktioon 20.10.2016 valjakkoajon merkeissä. Kilpailut järjestetään Kouluratsastajat-seuran toimesta Miljan (VRL-00692) hääriessä vastuuhenkilönä. Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella lyhyttä arvontatapaa käyttäen.

Ilmoittautumiset on lähetettävä sähköpostitse kkilpailut@gmail.com otsikolla
Fiktio VVJ 681-690 viimeiseen ilmoittautumispäivään, 17.10.2016, mennessä. Ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta seura (ei ilmoiteta osallistumisessa) ja hevosen VH-tunnus ovat vapaaehtoisia. Osallistumisen tulee olla seuraavassa muodossa:
Luokka/Luokat
Ohjastaja (VRL-00000) - Hevonen VH00-000-0000 tai pariluokkaan:
Ohjastaja (VRL-00000) - Hevonen VH00-000-0000 && Hevonen VH-00-000-0000

Osallistumisrajoitukset

Kilpailut ovat avoinna kaikille!
Luokkiin otetaan kolmekymmentä (30) osallistujaa
Ohjastaja saa tuoda kolme (3) valjakkoa yhteen luokkaan
Hevonen saa osallistua vain yhteen (1) yhdistettyyn luokkaan tai kahteen (2) osakokeeseen
Hevonen saa osallistua yhteen luokkaan vain kerran

Luokat

Kutsu päivitetty viimeksi: 18.10.2016, klo 13.15
Luokka 1: Noviisi koulukoe yksiköille - 19/30 TT
Luokka 2: Noviisi tarkkuuskoe yksiköille - 20/30 TT
Luokka 3: Noviisi kestävyyskoe yksiköille - 13/30 TT
Luokka 4: Noviisi yhdistetty parivaljakoille - 15/30 TT
Luokka 5: Vaativa yhdistetty yksiköille - 21/30 TT
Luokka 6: Vaikea yhdistetty yksiköille - 6/30 TT

Tulokset

Luokka 1: Noviisi koulukoe yksiköille

1. V. Penrose (VRL-14429) - Shamrock Avie VH16-104-0012
2. Hapero (VRL-06115) - Ventoksen Kalakaveri VH16-018-1702
3. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
4. Siguri (VRL-11290) - Riikinnevan Hamina VH16-018-1866
5. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Werneri VH15-018-0689
6. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Aasa VH16-017-0476
7. V. Penrose (VRL-14429) - Nimmie Aimee
8. Creimeide (VRL-06904) - Holdies Mascot VH15-024-0127
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Varjoissa Kulkija VH14-018-0388
10. Ninni H. (VRL-05766) - Hattaravillan Viljonkka VH16-018-2172
11. Siguri (VRL-11290) - Varjonkehrä VH16-018-1837
12. Tuulia T. (VRL-00084) - Haavelaakson Kaipuu VH02-018-9152
13. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Yuliya VH16-017-0378
14. Ninni H. (VRL-05766) - Hervannan Kuuhvitar VH16-018-2305
15. Milja (VRL-00692) - Varismäen Revontiera VH16-018-1821
16. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Utujoutsen VH16-018-1629
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Ellenin Sypressi VH03-018-5927
18. Ninni H. (VRL-05766) - Töppöne VH16-018-1411
19. Hapero (VRL-06115) - Aatteenkätkijä VH16-018-1872

Luokka 2: Noviisi tarkkuuskoe yksiköille

1. Veera Ruusula (VRL-14299) - Llunfrothen Replica VH16-026-0097
2. Hapero (VRL-06115) - Ventoksen Kalakaveri VH16-018-1702
3. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Yuliya VH16-017-0378
4. Creimeide (VRL-06904) - Holdies Mascot VH15-024-0127
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuunkuje VH16-018-1410
6. Hapero (VRL-06115) - Aatteenkätkijä VH16-018-1872
7. Ninni H. (VRL-05766) - Hattaravillan Viljonkka VH16-018-2172
8. Ninni H. (VRL-05766) - Töppöne VH16-018-1411
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Vattupuskan Hihittäjä VH16-018-2283
10. Milja (VRL-00692) - Varismäen Revontiera VH16-018-1821
11. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Utujoutsen VH16-018-1629
12. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
13. V. Penrose (VRL-14429) - Shamrock Avie VH16-104-0012
14. Ninni H. (VRL-05766) - Hervannan Kuuhvitar VH16-018-2305
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Naskali VH15-018-1759
16. Siguri (VRL-11290) - Kasterin Talves VH16-018-2144
17. V. Penrose (VRL-14429) - Nimmie Aimee
18. Milja (VRL-00692) - Fiktion Vivenna VH16-018-1219
19. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Aasa VH16-017-0476
20. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605

Luokka 3: Noviisi kestävyyskoe yksiköille

1. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Mysteeri VH16-018-1909
2. Siguri (VRL-11290) - Kuuralehdon Prella VH16-018-2155
3. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Lemon Chiffon VH16-017-0280
4. Siguri (VRL-11290) - Vilhard VH16-018-1605
5. Hapero (VRL-06115) - Fiktion Tirli VH16-018-2170
6. Siguri (VRL-11290) - Kasterin Talves VH16-018-2144
7. Creimeide (VRL-06904) - Jubilant Nira VH16-017-0134
8. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Kiss-Kiss
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Varjoruhtinas VH16-018-1619
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Vinetta VH16-018-1387
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuuralehdon Aurinkotähti VH16-018-1286
12. Veera Ruusula (VRL-14299) - Llunfrothen Replica VH16-026-0097
13. Hapero (VRL-06115) - Banshee HV VH11-017-0362

Luokka 4: Noviisi yhdistetty parivaljakoille

1. Leandra (VRL-01057) - Waltz With Christoph Dei && Ice Cream Beam Dei
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Torpantyttö VH16-018-1770 && Jukolan Järvineito VH16-018-1327
3. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Lemon Chiffon VH16-017-0280 && Lilymoor Yelena VH16-017-0290
4. Leandra (VRL-01057) - Mangon Tochtli VH16-017-0437 && Diamond Doll Dei VH16-017-0436
5. VP (VRL-14355) - Mettänneito VH16-018-1578 && Marenkelli VH16-018-2113
6. VP (VRL-14355) - Namiska VH16-018-2114 && Westeri VH16-018-1579
7. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ujopiimä VH16-018-1336 && Huvitutin Punurmio VH16-018-1479
8. Creimeide (VRL-06904) - Albertslunds Doctor Doom VH16-017-0239 && Mercur OC VH16-017-0009
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Leinikki VH16-018-1070 && Mörkövaaran Veriapila VH16-018-1071
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuhatkauno VH16-018-1412 && Fiktion Myrtti VH16-018-1621
11. Creimeide (VRL-06904) - Emil F VH16-017-0342 && Packman F VH16-017-0406
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilppi VH16-018-1273 && Hengenvaaran Patarouva VH16-018-1282
13. Leandra (VRL-01057) - Rose Empire VH16-017-0444 && Caradas Chelsi VH16-017-0445
14. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Savanni VH16-018-1618 && Sudensielu VH16-018-1590
15. VP (VRL-14355) - Vähäpellon Mystiikka VH16-018-2200 && Vähäpellon Namuvaras VH16-018-2214

Luokka 5: Vaativa yhdistetty yksiköille

1. Jere (VRL-14433) - Joke's on You VH16-046-0089
2. Veera Ruusula (VRL-14299) - Winter’s Saint Boy AD VH16-026-0050
3. Tuulia T. (VRL-00084) - Rönsyrölli VH16-018-1585
4. Jere (VRL-14433) - Little Lollipop
5. yaren (VRL-04468) - Tuulenpesän Romilda VH16-018-2019
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Muukalainen VH16-018-2029
7. Creimeide (VRL-06904) - Yentel Bruinir VH16-017-0477
8. Hapero (VRL-06115) - Vilunkivoitto VH16-018-2103
9. Veera Ruusula (VRL-14299) - Shine On Me VH16-244-0005
10. Creimeide (VRL-06904) - Vuornan Polar Bear VH16-017-0463
11. Veera Ruusula (VRL-14299) - Shining Hope VH16-244-0022
12. Creimeide (VRL-06904) - Lula Lola Dei
13. V. Penrose (VRL-14429) - Verona Brivey VH15-104-0036
14. Hapero (VRL-06115) - Ekoteko VH16-018-2052
15. Siguri (VRL-11290) - Viisikon Kinkeri VH16-018-2154
16. yaren (VRL-04468) - Vähäpellon Talviuni VH16-018-1626
17. Leandra (VRL-01057) - Valois Dei VH16-017-0451
18. yaren (VRL-04468) - Hopeasointu VH16-018-2326
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Kaunon Kaarnalaiva VH16-018-1171
20. V. Penrose (VRL-14429) - Aethon Dustin VH16-104-0011
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Joukahainen AK VH12-018-0001

Luokka 6: Vaikea yhdistetty yksiköille

1. Leandra (VRL-01057) - Ladrón Dei VH16-017-0370
2. Creimeide (VRL-06904) - Gossamer 5318 VH16-066-0058
3. Jasmin (VRL-12914) - Rosigold VH16-012-0116
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Gwalch Yspadaden Pencawr VH14-026-0208
5. Creimeide (VRL-06904) - Shocked Rosabel Wide VH16-044-0126
6. Creimeide (VRL-06904) - Different Humour 5318 VH16-031-0525