Näyttely Mandelbackessa

Mandelbackessa järjestetään Näyttelyjaoksen alainen näyttely puoliveri- ja welsh cob -tammoille.

Luokat

  1. BIS-kehä Tulokset
    • tuomari: Vibaja
  2. Holsteininhevostammat 6/12 Tulokset
    • tuomari: Vibaja
  3. Ruotsalaiset puoliveritammat 5/12 Tulokset
    • tuomari: Vibaja
  4. Ruotsalaiset puoliveritammat 3/12 Tulokset
    • tuomari: Vibaja
  5. Trakehnertammat 6/12 Tulokset
    • tuomari: Vibaja
  6. Welsh cob -tammat 8/12 Tulokset
    • tuomari: Vibaja

Tulokset

BIS-kehä

BIS1 Maera VH15-021-0338
BIS2 Zirilla SAND VH16-043-0016
BIS3 Sinistress 1727 VH17-026-0085
BIS4 Miss Moneypenny
BIS5 Cranleigh Ragni VH16-044-0174

irtoSERT:
Scaon Abyss VH17-044-0071
Ira Wv VH16-044-0071
Katinas Thyra VH15-043-0105
WNG Panthera VH14-043-0122
Sabine 21 VH16-021-0494
Dawn Andromedae VH17-026-0050
Daniella's Last Request AD
Lemon Juice Luno VH16-044-0166
Kissin' By The Mistletoe VH15-043-0101
Amoral Havaneberry VH17-021-0020
Goron Siocled VH17-026-0096
Cwmnantcol Trista VH13-026-0011
Criallt Briallen Mair VH16-026-0171

HYL.
Katinas Gina VH15-043-0067 (ei tarvetta sertille)
Adelle van de Halor VH17-021-0011 (ei tarvetta sertille)
Spiky Caia Steeds VH11-021-0454 (ei tarvetta sertille)

1. Holsteininhevostammat

1. Kida (VRL-08368) - Cranleigh Ragni VH16-044-0174 irtoSERT
2. Narie (VRL-08808) - Scaon Abyss VH17-044-0071 irtoSERT
3. Mandelbacke (VRL-00102 & VRL-00692) - Ira Wv VH16-044-0071 irtoSERT
4. Jere (VRL-14433) - Lemon Juice Luno VH16-044-0166 sertin arvoinen
5. rebely (VRL-09009) - Nougat von Gateaway VH15-044-0086

HYL.
Otterley Wilson (VRL-12757) ‐ Innuendo STC VH16-012-0410 (luokka avoin holsteineille)

2. Ruotsalaiset puoliveritammat

1. HM (VRL-00096) - Miss Moneypenny irtoSERT
2. Mandelbacke (VRL-00102 & VRL-00692) - Katinas Gina VH15-043-0067 irtoSERT
3. Narie (VRL-08808) - Katinas Thyra VH15-043-0105 irtoSERT
4. Otterley Wilson (VRL-12757) - Kissin' By The Mistletoe VH15-043-0101 sertin arvoinen
5. Eigra (VRL-06934) - Callanley Alice VH14-043-0127

3. Ruotsalaiset puoliveritammat

1. Mandelbacke (VRL-00102 & VRL-00692) - Zirilla SAND VH16-043-0016 irtoSERT
2. Eigra (VRL-06934) - WNG Panthera VH14-043-0122 irtoSERT
3. HM (VRL-00096) - Miss Murder

4. Trakehnertammat

1. Narie (VRL-08808) - Maera VH15-021-0338 irtoSERT
2. Mandelbacke (VRL-00102 & VRL-00692) - Adelle van de Halor VH17-021-0011 irtoSERT
3. Kida (VRL-08368) - Sabine 21 VH16-021-0494 irtoSERT
4. yersinio (VRL-06303) - Spiky Caia Steeds VH11-021-0454 sertin arvoinen
5. Otterley Wilson (VRL-12757) - Amoral Havaneberry VH17-021-0020 sertin arvoinen
6. Waldenfeld (VRL-01417) - Harbinger Wolf VH17-090-0001

5. Welsh cob -tammat

1. Jere (VRL-14433) - Sinistress 1727 VH17-026-0085 irtoSERT
2. dani (VRL-03561) - Dawn Andromedae VH17-026-0050 irtoSERT
3. Jannica (VRL-04799) - Daniella's Last Request AD irtoSERT
4. elen (VRL-01863) - Goron Siocled VH17-026-0096 sertin arvoinen
5. Eigra (VRL-06934) - Cwmnantcol Trista VH13-026-0011 sertin arvoinen
6. Vivian (VRL-14398) - Criallt Briallen Mair VH16-026-0171 sertin arvoinen
7. Mandelbacke (VRL-00102 & VRL-00692) - Criallt Dawns Ddiwethaf VH17-026-0021
8. Kida (VRL-08368) ‐ Glyndyfrdwy Ionor Heulyn VH15-026-0163